• Štúrovo pero 2022 - 3.miesto CS

• Cena Nadácie Slovenskej sporiteľne 2022 v rámci súťaže Štúrovo pero Rok 2021 bol druhým rokom trvania celosvetovej pandémie, ktorá sa opäť odzrkadlila v každodennom dianí na Slovensku.

Nadácia Slovenskej sporiteľne má vlastný komplexný program finančného vzdelávania pre školy s názvom FinQ, ktorého vznik podnietili samotné školy, ktoré cítia potrebu reagovať na stagnujúcu úroveň finančnej kultúry u mladých, čo môže v ich dospelom živote vyústiť do nesprávnych rozhodnutí, ktoré by mohli negatívne ovplyvniť kvalitu ich života.

Medzi strategické priority Nadácie Slovenskej sporiteľne bezpochyby patrí podpora vzdelávania na Slovensku.

Celoslovenská novinárska súťaž stredoškolákov a vysokoškolákov Štúrovo pero je pre nás symbolom výchovy nových nádejných žurnalistov.

Nadácia sa rozhodla udeliť 1 prvé, 1 druhé a 2 tretie miesta.

Výsledky:

3.miesto Študentské slovo, Gymnázium, Ul. Šrobárova, Košice

3.miesto School is cool, Stredná odborná škola techniky a služieb, Nitra

Študenti sa venovali finančným témam, rôznym možnostiam sporenia, a dôvodom prečo je dôležité robiť si finančnú rezervu. V časopise sa dozviete, čo je Fond ochrany vkladov a ako chráni naše finančné úspory v banke alebo v pobočke zahraničnej banky.

2.miesto Gymoš, Spojená škola Juraja Henischa, Bardejov

Rubrika Financie je každoročne veľmi hodnotne spracovaná. Časopis tentokrát riešil rozdiel medzi kreditnou alebo debetnou kartou, možnosťami ich používania a ich nástrahami, zaoberal sa témou ochrany skupiny obyvateľov, najmä seniorov pred podomovým spôsobom predávania nekvalitného a často predraženého tovaru. Dozvedieť ste sa mohli aj to, kto nám môže pomôcť sa lepšie orientovať v zložitom svete financií a ako rozoznať dobrého finančného poradcu.

1. miesto Sršeň, Obchodná akadémia Rožňava Oceňujeme, že tradičná rubrika „Ach, tie financie!“ sa venovala možnosti sociálneho podnikania, ktorá nie je študentom v súčasnosti až tak známa. Riešila rozdiel medzi „bežným“ podnikom a sociálnym podnikom, cieľ sociálneho podniku, možnosť použitia zisku, vnútorné fungovanie podniku a oblasť zamestnancov. V časopise nájdete aj základné princípy začínajúceho podnikania (StartUp).

GRATULUJEME A TEŠÍME SA SPOLU S NIMI.

Natália Deményová III.B

Liliana Krajčová III.B