• 6403 L PODNIKANIE V REMESLÁCH A SLUŽBÁCH

Dĺžka štúdia: 2 roky

Forma štúdia: denné

Dosiahnutý stupeň vzdelania: úplné stredné odborné vzdelanie ISCED 3A

Spôsob ukončenia prípravy: maturitná skúška

Doklad o dosiahnutom vzdelaní: maturitné vysvedčenie

PRIHLÁŠKA NA NSŠ:

Nadväznosť učebných odborov

Puškár, klampiar – strojárska výroba, klampiar – stavebná výroba, lakovník, hodinár, autoopravár – mechanik, autoopravár – elektrikár, autopravár – karosár, autopravár – lakovník, elektromechanik – silnoprúdová technika, elektromechanik – automatizačná technika, elektromechanik – telekomunikačná technika, elektromechanik – oznamovacia technika, elektromechanik – úžitková technika, operátor sklárskej výroby – maľba skla a keramiky, operátor sklárskej výroby – výroba bižutérie a ozdobných predmetov, mäsiar - lahôdkár, pekár, cukrár, cukrovinkár pečivár, cukrár pekár, tkáč, pletiar, krajčír – pánske odevy, krajčír – dámske odevy, remenár sedlár, kožušník, obuvník, stolár, čalúnnik, polygraf – grafik, polygraf – tlačiar, polygraf – knihár, murár, tesár, montér suchých stavieb, kamenár, kachliar, maliar, inštalatér, sklenár, podlahár, strechár, kominár, agromechanizátor – opravár, pracovník pre záhradnú tvorbu, zeleň a služby, viazač – aranžér kvetín, záhradník, mechanizátor lesnej výroby, rybár, chovateľ – chov koní a jazdectvo, chovateľ – chov oviec, manikér – pedikér, čašník – servírka, kuchár, aranžér, fotograf, kaderník, predavač, technicko – administratívny pracovník, hostinský – hostinská, umelecký kováč a zámočník, zlatník a klenotník, umelecký štukatér, umelecký rezbár, umelecký stolár, umelecký čalúnnik a dekoratér, umelecký smaltér, umelecká vyšívačka, umelecká čipkárka, umelecký keramik, umelecký parochniar a maskér, umelecký krajčír.

Absolvent tohto študijného odboru je vo svojej špecializácii pripravený na kvalifikované riadenie malého a stredného podniku. Má teoretické i praktické vedomosti na založenie vlastnej podnikateľskej spoločnosti, resp. je schopný pripraviť koncepciu dosiahnutia podnikateľských cieľov organizácie.

Absolvent získa schopnosť komunikovať v cudzom jazyku, riešiť problémové úlohy. Bude schopný prijímať zodpovednosť za vlastnú prácu a za prácu ostatných. Absolvovaním vzdelávacieho programu získa zručnosti pri práci s osobným počítačom a internetom. Naučí sa efektívne využívať informačné a komunikačné technológie pre svoj osobný rast a výkonnosť v práci. Získané informácie bude vedieť posúdiť, hodnotiť a využívať v riadení.

Po zapracovaní je absolvent pripravený na samostatný výkon činností súvisiacich s podnikateľskou praxou v rôznych formách podnikateľských subjektov, v rozpočtových, príspevkových organizáciách a vo vnútropodnikových útvaroch.

Po ukončení štúdia získava absolvent študijného odboru podnikanie v remeslách a službách maturitné vysvedčenie a je pripravený na vstup do praxe, nakoľko dosiahnuté vzdelanie mu vytvára podmienky pre získanie oprávnenia v podnikateľskej činnosti. Zároveň má predpoklady pokračovať v štúdiu na vysokej škole.